Į pirmą puslapį

Sakralinės vertybės

Silvijos Knezekytės fotografijaLigi šių dienų išliko keletas liturginių indų, bažnyčios inventoriaus sąraše pažymėtų kaip grafienės Butlerienės dovanos. Pirmiausia minėtina puošni glorijos kompozicinio tipo monstrancija su dviem Švč. Mergelės Marijos figūrėlės šonuose įtaisytų adoruojančių angeliukų skulptūrėlėmis iš karneolio, stiklo „akimis“ apsagstytu melkizedeko rėmeliu aplinkui Ostijos laikiklį.

Verti dėmesio du seni arnotai, iš kurių vienas datuojamas XVIII a. antrąja puse. Pasiūtas iš šilkinio muaro, besimainančio švelniomis šviesių ir tamsesnių, blizgančių ir matinių ruožų bangomis. Pakraščiai ir vertikali vidurinioji juosta, vadinamoji kolona arba preteksta, aplikuoti išsiuvinėtais ornamentais. Siuvinėta paauksuoto sidabro ir natūralaus šilko siūlais, nepaprastai smulkučiais ir įvairiais dygsneliais, kurie sudaro labai turtingas geometrinių ir stilizuotų augalinių raštų faktūras. Šis arnotas ypač vertinamas dėl savo unikalumo.

Silvijos Knezekytės fotografija Silvijos Knezekytės fotografijaAntrasis arnotas su stula ir veliumu kompozicija, dekoravimo technika artimas pirmajam. Audinys – šilkinis ripsas, koloritas – sodrus, pagrįstas intensyviai raudono audinio ir aukso spalvos siūlais siuvinėtų ornamentų sąskambiu. Visi arnoto, stulos galų ir veliumo pakraščiai išsiuvinėti įvairaus storio ir faktūros auksiniais, taip pat žalsvais ir raudonais šilko ir medvilnės siūlais. Šių liturginių drabužių komplektas itin vertingas dėl kompozicinės darnos, unikalaus dekoro, techninio ir meninio tobulumo.

aukštyn